Nauka języka angielskiego i niemieckiego przez internet  

SLOWNICTWO.PL
serwis do utrwalania słownictwa
z języka angielskiego i niemieckiego

intensywna nauka słówek przez internet z lektorem


Login:  

Hasło:  
Zapamiętaj swoje dane
Rejestracja | Reset hasła


SŁOWNIK POLSKO-ANGIELSKI I ANGIELSKO-POLSKI
Z WYMOWĄ LEKTORA   (Przetestuj lektora)

Szukaj słówko lub wyrażenie:    
ą ć ę ł ń ó ś ź ż 

Kliknij, aby wypróbować nowy ePanel do nauki

na komputerze, laptopie, tablecie i smartfonieNauka języka angielskiego na androida

Jeśli posiadasz smartfon z systemem androida, zapraszam Cię do pobrania aplikacji do nauki słownictwa i zwrotów z języka angielskiego.

Nauka języka angielskiego na smartfonie z systemem android
Pobierz za darmo najnowszą wersję
aplikacji Angielski Slownictwo Mobile
na smartfona lub tableta z Google PlayZamów wieczny dostęp do aplikacji
Angielski MOBILE PRO

Zobacz jakie możliwości znajdziesz w ostatniej wersji programu:
 1. Możliwość wykonywania lekcji w 5 trybach nauki:
  • Pisanie z klawiatury
  • Tryb odpowiedzi Wiem/ Nie wiem
  • Tryb wyboru 1 z 4 (kojarzenie słówek)
  • Kojarzenie ze słuchu
  • Dyktando (pisanie ze słuchu)

 2. Tłumaczenie w dwóch kierunkach:
  • z polskiego na angielski
  • z angielskiego na polski

 3. Nauka wymowy i pisowni dzięki wbudowanej funkcji "Listen & Repeat" (słuchaj i powtarzaj). Możesz dowolnie skonfigurować sposób odsłuchiwania nagrań do danej lekcji ustawiając ilość powtórzeń danego słowa, tempo powtórzeń oraz sposób wyświetlania angielskich wyrażeń , polskiego tłumaczenia i transkrypcji fonetycznej. Możesz dowolnie zaznaczyć lub odznaczyć pozycje, które już znasz w danej lekcji i powtarzać tylko te, z którymi masz największy problem.

 4. Wbudowany inteligentny system powtórek oparty na algorytmie z serwisu Slownictwo.pl, uznawany przez użytkowników za jeden z najbardziej skutecznych systemów nauki. Możliwość logowania się do serwisu Słownictwo.pl w celu pobrania wybranych lekcji do nauki wraz z nagraniami MP3 lektora. Raz pobrane lekcje oraz nagrania przechowywane są w pamięci telefonu, zatem do ponownego ich uruchomienia nie jest wymagane połączenie z internetem (tzw. możliwość nauki w trybie offline).

 5. Pełna synchronizacja wyników nauki oraz harmonogramu powtórek pomiędzy telefonem i serwisem Slownictwo.pl. Wyniki zapisane w serwisie możesz zaimportować do telefonu i odwrotnie, możesz przesłać wyniki lekcji wykonanych na komórce do serwisu w dowolnie wybranym momencie czasu (również automatycznie, podczas uruchamiania i zamykania aplikacji)

 6. Szeroki wybór lekcji do nauki:
  • 214 lekcji z kursu podstawowego (13 poziomów nauki)
  • 40 lekcji z pakietu English Top 1000 zawierających tysiąc najczęściej używanych słów z języka angielskiego
  • Czasowniki nieregularne (Irregular Verbs - 7 lekcji)
  • Czasowników frazowe (Phrasal Verbs - 11 lekcji)
  • Idiomy angielskie (Idioms - 24 lekcje)
  • Popularne przysłowia angielskie (Proverbs - 24 lekcje)
  • Popularne cytaty po angielsku (Citations - 10 lekcji)
  • Lekcje tematyczne z różnych kategorii

 7. Ponadto możesz pobierać i wykonywać własne zestawy lekcji, zawierające tylko te słówka i wyrażenia, które w danym momencie potrzebujesz się uczyć. Zestawy te utworzysz samodzielnie w serwisie Slownictwo.pl a następnie możesz je pobrać na komórkę.

 8. Masz też możliwość pobierania dowolnych baz tematycznych utworzonych przez innych użytkowników serwisu Slownictwo.pl (ponad 40 tysięcy zestawów). Dzięki wbudowanej przeszukiwarce tematycznej łatwo znajdziesz interesujące Cię zestawy do nauki.

Opis trików przydatnych podczas korzystaniu z aplikacji

 1. Aby uruchomić wybraną lekcję z listy w trybie nauki innym niż domyślny (zdefiniowany w Ustawieniach) naciśnij i przytrzymaj dłużej palec na nazwie lekcji. Pojawi się menu kontekstowe, z którego możesz wybrać opcję "Uruchom w trybie..." a następnie wybrać tryb wykonywania lekcji. Podobnie możesz wcześniej przejrzeć materiał z listą wyrażeń z lekcji oraz przesłuchać nagrania korzystając z opcji "Słuchaj i powtarzaj").

 2. Aby pobrać lub odświeżyć listę własnych zestawów utworzonych w serwisie Słownictwo.pl wybierz z menu startowego aplikacji klawisz "Wybór lekcji", następnie wejdź w zakładkę "Katalog", na liście odszukaj pozycję "Zestawy własne użytkownika", wciśnij i przytrzymaj dłużej na tej pozycji palec. Z menu kontekstowego, które się pojawi wybierz opcję "Pobierz ponownie katalog".

 3. Aby podczas lekcji wysłuchać nagrania wymowy lektora wciśnij ikonkę głośnika znajdującego się w lewem górnym rogu lub na naciśnij na polu, zawierającym wyrażenie.

 4. Dłuższe naciśnięcie ikony głośnika podczas lekcji pozwala na ustawienie poziomu głośności lektora oraz pozwala na włączeniu lub wyłączenie automatycznego odtwarzania lektora.

 5. Aby szybko zmienić głośność nagrań lektora skorzystaj z wbudowanych w telefonie klawiszy +/- , służących do zmiany głośności dzwonka

 6. Aby podczas lekcji wyświetlić jej szczegółowe informacje wraz ze statystyką nauki wciśnij w telefonie klawisz menu i wybierz opcję "Statystyka"

 7. Aby pobrać lub wysłać wyniki nauki z/do serwisu Slownictwo.pl wybierz z menu głównego aplikacji po zalogowaniu klawisz "Statystyka" a następnie wciśnij w telefonie klawisz menu i wybierz opcję "Synchronizacja wyników z serwisem".

 8. Aby usunąć wyniki pojedynczej lekcji ze statystyki oraz związane z nią wszystkie wyrażenia do powtórki po wejściu w panel "Statystyka" przejdź do odpowiedniej zakładki ("Stat.kurs" - aby usunąć wynik lekcji z kursu lub "Stat.dod." - aby usunąć wynik lekcji dodatkowej), naciśnij i przytrzymaj palec na wybranej pozycji, z menu kontekstowego wybierz "Usuń wynik". Używając w powyższym menu opcji "Szczegółowa statystyka" otrzymasz szczegółowe informacje o wynikach wykonania wybranej lekcji, które nie są dostępne na liście.

 9. Aby usunąć z harmonogramu pojedynczą pozycję do powtórki po wejściu w panel "Statystyka" przejdź do odpowiedniej zakładki powtórek ("Powt.kurs" - pozycje do powtórki z kursu lub "Powt.dod" - pozycje do powtórki z lekcji dodatkowych), na wybranej pozycji przytrzymaj dłużej palec, z menu kontekstowego wybierz opcję "Usuń słówko z harmonogramu". Używając w powyższym menu opcji "Szczegóły powtórki" otrzymasz informacje o dacie ostatniej nauki słówka, ilości błędów oraz dacie zaplanowanej powtórki.

 10. Aby usunąć wszystkie wyrażenia znajdujące się na danej liście powtórek bez usunięcia wyników lekcji, na wybranej zakładce ("Powt.kurs" lub "Powt.dod") wciśnij klawisz menu telefonu i wybierz opcję "Usuń wszystkie pozycje z harmonogramu powtórek"

 11. Aby wykonać na kartę SD backup bazy danych zawierających wszystkich zciągnięte lekcje, wyniki oraz słówka do powtórki, wciśnij po zalogowaniu do aplikacji klawisz menu i wybierz opcję "Eksport na SD" albo dłużej przytrzymaj klawsz "Twoje konto"

 12. Aby odczytać dane z backupu i załadować je do bazy wybierz z menu jak wyżej opcję "Import z SD" albo dłużej przytrzymaj klawisz "Informacje"

 13. Aby usunąć wszystkie dane z bazy (lekcje, statystyki, harmonogram powtórek itd) dłużej przytrzymaj klawisz "Wybór lekcji"

 14. Aby wymusić pojawienie się okienka logowania do serwisu (np. w celu zalogowania się na konto innego użytkownika w tym samym telefonie) wciśnij w panelu użytkonika klawisz menu i wybierz opcje "Wyloguj" albo odznacz w ustawieniach aplikacji opcje "Pamiętaj login i hasło" oraz "Auto-logowanie"

 15. Aby polecić szybko aplikację swoim znajomym wciśnij w telefonie klawisz menu na ekranie startowym (bez logowania) i wybierz opcję "Poleć" a następnie dołącz do treści maila odbiorców z Twojej książki adresowej

 16. Aby skontaktować się z autorem w celu przesłania swoich uwag, nowych propozycji lub zgłoszenia błędu wciśnij na ekranie startowym klawisz menu i wybierz opcję "Kontakt"

Uwagi:
 • Przez lekcje dodatkowe należy rozumieć wszystkie lekcje tematyczne, zestawy użytkowników, własne zestawy a także lekcje z pakietu English Top 1000.

 • Opcja pracy w trybie offline jest dostępna dla użytkowników posiadający dostęp aktywny lub aktywny PRO. W przeciwnym razie podczas próby logowania do aplikacji może być konieczne połaczenie z serwisem w celu sprawdzenia uprawnień użytkownika

 • Z jednej aplikacji zainstalowanej na telefonie może korzystać kilka osób (np. z rodziny). W tym celu warto odznaczyć opcje "Pamiętaj login i hasło" oraz "Auto-logowanie" aby umożliwić innym osobom zalogowanie na własne konto.


Download Slownictwo.apk


Przykładowe zrzuty ekranu z aplikacji:

Nauka w trybie pisania z klawiatury: Katalog lekcji do wyboru:
Nauka w trybie Wiem/ Nie wiem: Nauka w trybie wyboru (kojarzenie):
Funkcja "Listen & Repeat": Wyniki lekcji i powtórki:
Przeszukiwanie zestawów użytkowników: Panel ustawień aplikacji:Wybrane komentarze:

Genialna aplikacja. Właśnie czegoś takiego szukałem. Są inne podobne, ale ta przebiła wszystkie. Teraz na pewno zainwestuje w konto "premium" i będę go reklamował znajomym. Oczywiście nie można spocząć na laurach i cały czas trzeba go ulepszać/poprawiać. Dzięki wielkie za stworzenie czegoś takiego!

thereaper, SE arc
2011-10-26 09:58:46

Aplikacja jest rewelacyjna, dziękuję za jej stworzenie, teraz już nie będzie wymówek o braku czasu na naukę ;)

justytka, xperia x10 mini pro
2011-10-26 09:02:04

Jeszcze do końca nie opanowałem aplikacji. Na razie nie udało mi się odnaleźć sposobu odtwarzania całej lekcji do słuchania słówek np. kiedy jadę autobusem odtwarzałbym sobie słówka bez konieczności wskazywania na pojedyncze słówka. A tak to znakomita forma nauki. Ja takiej wersji nauki długo szukałem.

jklonica, HTC Wildfire
2011-10-26 00:09:30

Pomysł jest b.dobry, szkoda że nie mogę z niego korzystać. Niestety nie jestem posiadaczem smartfona i w najbliższym czasie nie mam zamiaru zmieniać mojej Nokii na inną markę. Szkoda że niema możliwości korzystania z tego programu na zwykłym telefonie. Pozdrawiam.

marekskwarek,
2011-10-25 21:24:36

Jestem wdzięczna wszystkim autorom za ten program, za udoskonalanie... Ktoś taki jak ja może uczyć się angielskiego, choć nie stać mnie na lekcje płatne. DZIĘKUJĘ.

danuta53,
2011-10-25 17:21:08

Korzystałem wcześniej z abonamentów i nauki na www.slownictwo.pl. Od jakiegoś czasu zacząłem używać programu anymemo do nauki słówek na smatfonie/tablecie, wcześniej próbowałem 2 inne programy. Muszę powiedzieć, że czekałem na tą aplikację. Ponieważ Angielski Słownictwo używam od momentu pojawianie się w markecie, czyli dopiero od kilku dni, nie miałem możliwości przetestowania w pełni jego możliwości. Jedno mogę z pewnością powiedzieć, wg mnie jest to najlepsza aplikacja w markecie jeżeli chodzi o polskiego użytkownika do nauki angielskich słówek. Sama metoda nauki też jest wg mnie dobra, wymaga niewiele czasu, a przynosi szybkie i wymierne efekty. Podziękowania dla autora. Pytanie czy korzystając zamiennie z smartfona i tabletu oba urządzenia będą się synchronizowały z serwisem i będą pokazywały te same postępy i odpowiednio do przerobionych lekcji będą proponowały te same powtórki? Ogólnie czy będzie pełna synchronizacja z serwisem niezależnie na czym się pracuje (notebook, smartfon czy tablet)? Było by (być może jest) to idealne rozwiązanie.

robertd, HTC Desire, Archos 101 tablet
2011-10-25 14:43:36

Pomysł trafiony w dziesiątkę. W każdej wolnej chwili można się uczyć

sylwia84,
2011-10-22 18:45:15


Slownictwo.pl
Copyright © 2019 by EKLO Krzysztof Klonowicz


Regulamim serwisu   Polityka prywatności   Funkcjonalność   Program Partnerski   Kiosk   Blog   Kontakt