Nauka języka angielskiego i niemieckiego przez internet  

SLOWNICTWO.PL
serwis do utrwalania słownictwa
z języka angielskiego i niemieckiego

intensywna nauka słówek przez internet z lektorem


Login:  

Hasło:  
Zapamiętaj swoje dane
Rejestracja | Reset hasła


SŁOWNIK POLSKO-ANGIELSKI I ANGIELSKO-POLSKI
Z WYMOWĄ LEKTORA   (Przetestuj lektora)

Szukaj słówko lub wyrażenie:    
ą ć ę ł ń ó ś ź ż 

Kliknij, aby wypróbować nowy ePanel do nauki

na komputerze, laptopie, tablecie i smartfonieANGIELSKI SŁOWNICTWO - FISHKI
Fishki i ich zastosowanie

Fishki to małe, dwustronnie zapisane karteczki, na których znajduje jest niezbędny do opanowania materiał. Takie fishki doskonale nadają się do nauki języka obcego. Na przedniej stronie fishek (awersie) zapisane jest np. angielskie słówko do nauki, zaś po odwrotnej stronie (rewersie) - jego polskie tłumaczenie.To sprawdzona metoda nauki, używana jeszcze w czasach, kiedy nie było komputerów. Potwierdzona skuteczność tej metody jest tak duża, że przetrwała ona do dzisiaj. Bardzo dobrze stosuje się bowiem do nauki słówek - zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy dostępu do komputera. Doskonała metoda nauki poza domem, zwłaszcza podczas wakacji!

Jak to działa?

Przedstawię Ci swoją własną metodę, którą zawsze stosowałem i nadal stosuję. Załóżmy, że chcesz nauczyć się na początek zestawu czasowników nieregularnych. Zapisujesz na górnej stronie karteczki polski czasownik zaś na jej odwrocie - wszystkie 3 formy tego czasownika po angielsku. Jeden kartonik odpowiada oczywiście jednemu czasownikowi. Teraz chcąc uczyć się tłumaczenia z języka polskiego na angielski:
 1. Układasz wszystkie pomieszane kartoniki polską stroną do góry (najlepiej poukładać je "na kupkę")
 2. Bierzesz pierwszy kartonik z góry kupki i oddczytujesz po polsku zapisany tam czasownik
 3. Odpowiadasz sobie w myślach jak brzmią wszystkie 3 angielskie formy tego czasownika.
 4. Sprawdzasz swoją odpowiedź, odkrywając drugą stronę kartonika.
 5. Jeśli odpowiedź jest poprawna odkładasz kartonik na inną kupkę (to słówko już znasz).
 6. Jeśli odpowiedź jest błędna z powrotem wkładasz kartonik (polską stroną do góry) na spód kupki (to słówko będzie do powtórki).
 7. Podobnie postępujesz z kolejnymi kartonkami.
 8. Jeśli w zestawie nie pozostanie żaden kartonik (wszystkie są na boku), tzn. że materiał został opanowany.
Jeśli chcesz uczyć się tłumaczenia w odwrotnym kierunku (z angielskiego na polski) musisz oczywiście odwrócić całą kupkę angielską stroną do góry i wykonać całą procedurę od początku. W celu lepszego utrwalenia słownictwa zalecam wykonanie powtórki tego ćwiczenia za jakieś 2-3 godziny, a następnie po 3-5 dniach.


Korzystając z naszego serwisu nie musisz nic pisać na kartkach!

Możesz pobrać gotowe dokumenty (w formacie PDF) z wybranych lekcji i wydrukować je dwustronnie na drukarce. Każda kartka formatu A-4 może zawierać 30 fishek (w formacie 3x10) lub 60 fishek (w formacie 4x15)

Masz do wyboru ok. 7 tysięcy najbardziej podstawowych słówek i zwrotów z kursu zawartych w 13 poziomach nauki (214 lekcji).

Możesz wydrukować również słówka z dowolnych dziedzin tematycznych lub zestawów tworzonych przez innych użytkowników serwisu. Na dzień dzisiejszy masz do dyspozycji 21205 zestawów zawierających łącznie 231551 fishek ze słówkami oraz pełnymi wyrażeniami.

Dzięki temu, że nie musisz samemu nic pisać na kartonikach, oszczędzasz wiele czasu i przy okazji unikasz możliwości popełnienia błędu w pisowni. Nie ma nic gorszego, jak trwałe opanowanie błędnej pisowni angielskiego słówka.

A jeśli chcesz stworzyć fishki z własnego materiału do nauki nie ma problemu. W tym celu zaloguj się na własne konto w serwisie, przejdź do zakładki "Bazy włase" i utwórz najpierw swój własny zestaw do nauki w oparciu o nasz główny słownik. Po udostępnieniu zestawu wejdź w panel "Lekcje", odszukaj swój zestaw i kliknij obok niego na czerwona literę F (jak fiszki). System sam stworzy z tego zestawu dokument w formacie PDF, zawierający fiszki z wybranych przez Ciebie słówek.

Jeśli posiadasz ograniczony dostęp do serwisu (pasywny) możesz zamówić pełne zestawy z wybranych poziomów kursu lub lekcji tematycznych. Ich zaletą jest to, że po angielskiej stronie zawierają dodatkowo transkrypcję fonetyczną, dzięki czemu możesz dodatkowo uczyć się poprawnej wymowy danego słowa lub zwrotu. Ponadto masz możliwość wyboru dwie wielkości formatu zamówionych fishek.

Pobierz przykładowy zestaw fishek do wydruku:
 • w formacie 3x10 (30 fishek na stronę)
 • w formacie 4x15 (60 fishek na stronę)


 • Zamów dowolne zestawy fishek z wielu wybranych poziomów kursu

  Zamów zestawy fishek z lekcji tematycznych

  Zamów SMS-em zestaw fishek z dowolnego poziomu kursu

  Dla osób posiadających telefon komórkowy stworzyłem bardziej nowoczesną, mobilną wersję fishek na komórkę. Więcej informacji na stronie
  http://www.slownictwo.pl/?f=mobi.


  Slownictwo.pl
  Copyright © 2019 by EKLO Krzysztof Klonowicz


  Regulamim serwisu   Polityka prywatności   Funkcjonalność   Program Partnerski   Kiosk   Blog   Kontakt