Nauka języka angielskiego i niemieckiego przez internet  

SLOWNICTWO.PL
serwis do utrwalania słownictwa
z języka angielskiego i niemieckiego

intensywna nauka słówek przez internet z lektorem


Login:  

Hasło:  
Zapamiętaj swoje dane
Rejestracja | Reset hasła


SŁOWNIK POLSKO-ANGIELSKI I ANGIELSKO-POLSKI
Z WYMOWĄ LEKTORA   (Przetestuj lektora)

Szukaj słówko lub wyrażenie:    
ą ć ę ł ń ó ś ź ż 

Kliknij, aby wypróbować nowy ePanel do nauki

na komputerze, laptopie, tablecie i smartfonie
Co nowego w serwisie...

Trwają ostatnie testy nowego epanelu do nauki...

  • Nowy interfejs użytkownika, przygotowany do pracy na urządzeniach mobilnych (android, iPhone, windows Phone...),
  • możliwość pracy w trybie off-line (bez internetu),
  • szybsze działanie i nawigacja,
  • ulepszony algorytm powtórek...
to tylko niektóre zalety nowego serwisu Slownictwo, którego oficjalne otwarcie już niebawem. Z wersją beta możesz juz teraz zapoznać się na stronie:
https://www.slownictwo.pl/epanel/

Zapraszam do testowania. Będę wdzięczny za zgłaszanie wszelkich uwag i problemów oraz za opinie dotyczące nowej strony.

Angielski Slownictwo na androida

Dla osob posiadających smartfony z systemem androida udostepniłem specjalnie dedykowaną aplikację, która pozwala pobieranie wszystkich lekcji dostępnych w serwisie Slownictwo.pl

Lekcje wraz z nagraniami lektora zapisane zostają w pamięci telefonu, dzięki temu możliwa jest praca w trybie off-line (bez konieczności łączenia z internetem)

Aplikacja jest darmowa. Możesz ją pobrać ze strony:
https://www.slownictwo.plandroid

Rozmówki tematyczne z lektorem

Udostępniłem w serwisie Slownictwo.pl nowy moduł Rozmówki tematyczne. Zawiera on najczęściej używane zdania (zwroty, pytania, odpowiedzi) podzielone na 70 różnych kategorii i 1272 lekcje.

Wystarczy odnaleźć odpowiedni dział i na konkretnych przykładach z życia wziętych szlifować swoje umiejętności komunikacji, łącznie z wymową, pisownią itp.

Lekcje z tego zakresu znajdziesz wchodząć po zalogowaniu w zakładkę Lekcje na następnie w "Rozmówki tematyczne".

Angielski Slownictwo na androida

Dla osob posiadających smartfony z systemem androida udostepniłem specjalnie dedykowaną aplikację, która pozwala pobieranie wszystkich lekcji dostępnych w serwisie Slownictwo.pl

Lekcje wraz z nagraniami lektora zapisane zostają w pamięci telefonu, dzięki temu możliwa jest praca w trybie off-line (bez konieczności łączenia z internetem)

Aplikacja jest darmowa. Możesz ją pobrać ze strony:
https://www.slownictwo.plandroid

Angielskie idiomy - nowe lekcje

Na liście kursu podstawowego pojawiły się właśnie 24 nowe lekcje, zawierające najczęściej używane idiomy w języku angielskim wraz z nagraniami brytyjskiej wymowy lektora.

Możesz teraz szybko przyswoić większość idiomów przy pomocy wszelkich metod zapamiętywania dostępnych w naszym serwisie.

Zapraszam do przesłuchania materiału z przykładowej lekcji z idiomami a następnie wykonania ćwiczeń:
https://www.slownictwo.pll/listen-repeat/

1000 najczęściej używanych angielskich słówek

Jeśli wierzyć specjalistom od nauczania angielskiego, aby rozumieć w 80-ciu procentach angielskie teksty lub mowę wystarczy znać tylko 1000 słów, które najczęściej pojawiają się w języku angielskim.

Postanowiłem to sprawdzić i przygotowałem, w oparciu o prowadzone różne badania oraz własne statystyki, nowy pakiet o nazwie English Top 1000. Więcej informacji na stronie:

https://www.slownictwo.pl?f=1000-najczesciej-uzywanych-angielskich-slow

Nowe możliwości w tworzeniu
własnych zestawów

Zapraszam do przetestowania nowych możliwości, związanych z tworzeniem własnych zestawów w Twoim panelu.

Jeśli posiadasz wiele baz własnych do nauki i są one ze sobą w jakiś sposób powiązane, utwórz nowe katalogi a następnie umieść w nich stworzone wcześniej zestawy za pomocą metody Drag&Drop (przeciągnięcie myszą). To wszystko pozwoli Ci bardziej uporządkować Twoje bazy i lepiej nad nimi zapanować.

Poprawiłem też sposób dodawania wyrażeń do zestawów (wg angielskich słówek lub wg polskich odpowiedników) oraz kontrolę ich poprawności. Być może ucieszy Cię również to, że możesz w końcu dodawać do bazy dłuższe zdania.

Zobacz, co jeszcze znajdziesz w nowym panelu:
https://www.slownictwo.pll/bazy/

Najlepszy słownik polsko-angielski
i angielsko-polski w naszym serwisie

Miło mi poinformować, że dzięki naszej partnerskiej współpracy z serwisem Etutor po zalogowaniu do swojego panelu użytkownika znajdziesz najlepszy w polskim internecie słownik polsko-angielski i angielsko-polski.

Jest to słownik w pełni multimedialny, z wymową lektora i ilustracjami, tłumaczący nie tylko słówka ale również całe wyrażenia. I oczywiście w pełni darmowy.

Wystarczy podczas nauki wpisać na górnym pasku panelu polskie albo angielskie słówko lub wyrażenie, wybrać z sugerowanej listy i wcisnąć Enter.

Zapraszam do logowania.

Zawody w Memory-Game

Jeśli lubisz łączyć naukę angielskiego z rozrywką zapraszam Cię na zawody pamięciowe w Memory-Game. Odbywają się one w kilku kategoriach, zależnie od wybranej opcji i formatu gry. Do gry możesz wybrać sobie materiał z dowolnej lekcji kursu.

Punkty zdobyte w poszczególnych kategoriach zostaną zsumowane na koniec miesiąca lipca i na tej podstawie wyłonię zwycięzców. Dla zwycięzców czekają darmowe abonamenty na naukę angielskiego w serwisie oraz 50% bony rabatowe.

miejsce 1: abonament PRO na 3 lata
miejsce 2: abonament PRO na 2 lata
miejsce 3: abonament PRO na 1 rok
miejsca 4-5: abonament PRO na 6 mies.
miejsca 6-10: abonament PRO na 3 mies.
miejsca 11-20: abonament PRO na 1 mies.

Ponadto wszyscy użytkownicy, którzy znajdą się w pierwszej setce otrzymają 50% bony rabatowe na dowolny abonament w serwisie.

Aby wziąć udział w zawodach wejdź na stronę:
https://www.slownictwo.pll/lesson-game

Nowa opcja "Listen & repeat"

Nowy sposób, który ponad 2-krotnie przyspiesza proces przyswajania nowych wyrażeń. Opcja "Listen & repeat" dostępna jest dla wszystkich lekcji dostepnych w serwisie. Aby ją uruchomić przejdź do panelu "Lekcje" i kliknij w zieloną literę "R" (jak repeat) obok nazwy lekcji. Zobacz przykładową lekcję z idiomami:
https://www.slownictwo.pll/listen-repeat

Angielskie cytaty


Cały materiał z polskim tłumaczeniem i nagraniami lektora został podzielony na 10 lekcji (Citaties1...Citaties10). To kolejne ćwiczenia, dzięki którym uczysz się zastosowania słownictwa z praktycznych zdaniach. Czytaj więcej...

Angielskie przysłowia i powiedzenia

Do przysłów dodałem oprócz polskich odpowiedników również ich tłumaczenia dosłowne na język polski. Dzięki czemu mam nadzieję szybciej je zapamiętasz. Lekcje z ćwiczeniami pisowni, tłumaczenia ze słuchu... itp. dostępne są po zalogowaniu jako kolejne lekcje kursu podstawowego (Proverbs 1...Proverbs 24). Czytaj więcej...

Jak zrobić fiszki do nauki angielskiego


Nauka angielskiego za pomocą fiszek to stara, sprawdzona technika, używana jeszcze w czasach, kiedy nie było komputerów. Potwierdzona skuteczność tej metody jest tak duża, że przetrwała ona do dzisiaj. To najlepszy sposób na szybkie przyswojenie dużej ilości słówek, kiedy nie masz dostępu do komputera.
Podam Ci poniżej prostą metodę, jak za darmo przy pomocy komputera stworzyć własny, dowolny zestaw fiszek do nauki angielskiego, złożony z wybranych przez siebie słówek... Czytaj więcej...Co mówią o nas nasi uczniowie...
SŁOWNICTWO - OPINIE
Witam panie Krzysztofie!

Na wstępie chciałabym serdecznie podziękować za możliwość zarejestrowania się w pańskim serwisie. Jest to naprawdę wspaniały i mobilizujący program do nauki języka. Ponieważ obecnie jestem w Wielkiej Brytanii znajomość jego jest niezmiernie ważna. Szukałam wiele programów, pomocy ułatwiających i przyspieszających naukę, lecz nie spotkałam się jeszcze z tak dobrym i ciekawym systemem, jak pański.

Jest to naprawdę solidna, bardzo dobrze przemyślana i zrobiona strona, na której zarówno ci całkowicie początkujący uczniowie jak i zaawansowani angliści będą mogli szkolić swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, bez którego człowiek jest tak naprawdę jak bez ręki czy innej części ciała. Bardzo dobrze o tym mogłam się przekonać będąc 3 miesiące w UK.

Chciałabym naprawdę pochwalić pomysł i pracę włożoną w stworzenie tej wspaniałej i dobrej strony. Wymagało to zapewne nie lada doświadczenia pedagogicznego, psychologicznego w zakresie psychologii nauki oraz nienagannej znajomości języka...

Po przejściu kilku pierwszych lekcji poczułam, jakby ten program został stworzony specjalnie dla mnie. Jestem z natury osobą szybko przyswajającą nową wiedzę, lecz nieustannie potrzebuję mobilizacji, którą ten właśnie program mi daje.

Jako osoba, która spędziła 3 miesiące w Anglii, z pełną świadomością mogę polecić ten program wszystkim ludziom, którym zależy, aby ich angielski stawał się wciąż lepszy.

Ten program ma to do siebie, że potrafi "uzależnić", co dla mnie było o tyle zaskakujące, co wręcz niewiarygodne. Używałam bowiem już bardzo wielu programów do nauki. Żaden jednak nie potrafił wywołać u mnie tak wielkiej mobilizacji. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że za tak dobrej klasy program trzeba pobierać opłaty, gdyż wymagał wiele lat poświęceń i wspaniałego pomysłu. Nie będę także wypowiadać się na temat wielkości cen abonamentów. Jest bowiem rzeczą niepodważalną, że każdy twórca, któremu udałoby się opatentować podobny program, pobierałby za niego opłaty. To typowo ludzkie i oznacza to, że pan ceni swoją pracę, swój czas i wiedzę.

Jako być może przyszły psycholog zauważyłam tam świetnie użytą wiedzę z zakresu psychologii, czym pan mi wielce zaimponował. Jeszcze raz gratuluję pomysłu i odwagi wprowadzenia go w życie.

Z wyrazami szacunku.

Katasza_89
2008-09-23 13:16

Zobacz, inne opinie osób uczących się na Slownictwo.pl...

Utwórz swój panel do nauki:
Czy Ty również popełniasz
te najczęstsze błędy?
Aby posłuchać wymowy lektora
kliknij na wybranym słówku
Angielska wymowa słówka mediterraneanLekcja 28
Angielska wymowa słówka precedeLekcja 29
Angielska wymowa słówka excessiveLekcja 52
Angielska wymowa słówka althoughLekcja 59
Angielska wymowa słówka persuadeLekcja 178
Angielska wymowa słówka pronunciationLekcja 44
Angielska wymowa słówka indefiniteLekcja 54
Angielska wymowa słówka perhapsLekcja 35
Angielska wymowa słówka necessarilyLekcja 54
Angielska wymowa słówka againstLekcja 56
Angielska wymowa słówka increaseLekcja 26
Angielska wymowa słówka in particularLekcja 54
Angielska wymowa słówka maintainLekcja 54
Angielska wymowa słówka immediatelyLekcja 59
Angielska wymowa słówka consequentlyLekcja 46
Angielska wymowa słówka crookedLekcja 35
Angielska wymowa słówka just asLekcja 82
Angielska wymowa słówka especiallyLekcja 50
Angielska wymowa słówka straightLekcja 29
Angielska wymowa słówka governmentLekcja 26
Angielska wymowa słówka averageLekcja 52
Angielska wymowa słówka causeLekcja 59
Angielska wymowa słówka unpleasantLekcja 26
Angielska wymowa słówka obtainLekcja 46
Angielska wymowa słówka thoughtLekcja 41
Angielska wymowa słówka thereforeLekcja 51
Zobacz wiecej ...

Najwięcej lekcji wykonali
w ostatnim kwartale:
1. alka1556
2. wojtekmocniak1384
3. skorzynski1311
4. erjot1216
5. gorna571
6. monia911524
7. nykomo440
8. papic431
9. szkrobi2352
10. slaughterer1981323
11. seredynskis287
12. monia81256
13. redrover248
14. ajrongrzesiek232
15. wladi192
16. strzaleczka_24184
17. mput167
18. katebon156
19. rajpi147
20. benitotadasso147
21. karol666146
22. dinara1986143
23. alojza136
24. focussucof120
25. magdammh117
26. buan110
27. trolantek108
28. ewaneta105
29. gmadziorek103
30. dariuszniemiec99
Zobacz wiecej ...

Najwyższy poziom nauki
mają w ostatnim kwartale:
1. paulette92130.5 %
2. zossiaa40123.5 %
3. monia8199.33 %
4. sheykin98.19 %
5. wilkmarta97.36 %
6. alka97.15 %
7. dariuszniemiec96.6 %
8. australia96.33 %
9. qpolanski95.3 %
10. zakrzewskitom94.81 %
11. szkrobi294.78 %
12. edytapaw3094.31 %
13. katarzyna.bednarek.forest93.97 %
14. alojza93.7 %
15. grzegorz.banaszek93.19 %
16. redrover92.88 %
17. edytabogucka92.82 %
18. wborzestowski92.75 %
19. dobasm92.62 %
20. senga110592.44 %
21. majkat392.42 %
22. gorna92.35 %
23. 28017197691.97 %
24. woryszczak91.73 %
25. borowiecka91.33 %
26. trolantek91.29 %
27. evika9091 %
28. emcia12990.88 %
29. assets90.77 %
30. koliberek90.74 %
Zobacz wiecej ...

Najefektywniejsi partnerzy
naszego programu
LoginClicksUsers
1. bloger818656521
2. goldenline15363799
3. 6ka14257556
4. promocja11548742
5. kesz40110201249
Zobacz wiecej ...


Slownictwo.pl
Copyright © 2018 by EKLO Krzysztof Klonowicz


Regulamim serwisu   Polityka prywatności   Funkcjonalność   Program Partnerski   Kiosk   Blog   Kontakt