Nauka słówek i zwrotów z języka niemieckiego

Słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski z wymową lektora i transkrypcją fonetyczną


Aby posłuchać wymowy lektora, kliknij na ikonę głosnika

Jak wygląda szybka nauka słówek z języka niemieckiego

:
 • Kurs podstawowy - kurs dla osób początkujących i średniozaawansowanych, składający się z 6 poziomów (59 lekcji) z najbardziej popularnymi zwrotami z różnych kategorii tematycznych.
 • Rozszerzenie kursu - zawierający na chwilę obecną:
  - Pakiet czasowników nieregularnych (7 lekcji)
 • Deutsch Top 1000 - pakiet 1000 najczęściej używanych słów w języku niemieckim,, pozwalający na zrozumienie niemieckiego przekazu w 80%.
 • Deutsch Top 2000 - pakiet 2000 najpopularniejszych słów w języku niemieckim, ich znajomość zwiększa rozumienie niemieckiego przekazu do 90%.
 • Czasowniki regularne - pakiet ponad 650 czasowników (27 lekcji) do nauki czasowników od najprostszych (poziom A1) do najtrudniejszych (poziom C1-C2)
 • Słownictwo tematyczne - wybrane słówka posegregowane wg różnych kategorii tematycznych
 • Zestawy własne użytkowników - ponad 50 tysięcy baz udostępnionych przez innych użytkowników serwisu, z możliwością wyszukiwania według hasła lub autora.
 • Foto-lekcje obrazkowe - zestawy lekcji przeznaczone w szczególności dla młodszych użytkowników, choć nie tylko, ułatwiających kojarzenie i zapamiętywanie słówek.
 • Memo-Games - pakiet gier relaksujących trenujących pamięć i wspomagających naukę słówek - pozwala na rywalizację z innymi użytkownikami w organizowanych zawodach pamięciowych.


Pełny dostęp do wszystkich działów lekcji z języka niemieckiego możliwy jest w ramach abonamentu. Możesz również otrzymać bezterminowy dostęp tylko do wybranych przez siebie pakietów lekcji.

Każdy material lekcji możesz wyświelić na ekranie, sortować, przeszukiwać, drukować na drukarce, przesłuchać nagrania audio

8 efektywnych trybów nauki słówek z języka niemieckiego

Niezaleznie od tego, czy jesteś wzrokowcem, czy słuchowcem, znajdziesz odpowiednią metodę dopasowaną do Ciebie. Dzięki temu nauka języka niemieckiego nie bedzie nudna i przynosie znacznie szybsze efekty, niż metody tradycyjne. System pozwala w przyjemny sposób opanować nawet najtrudniejsze niemieckie słówka i wyrażenia i działa na osoby nawet najbardziej "oporne na niemiecki".
 • Tryb odpowiedzi "Wiem / Nie wiem" - pozwala wstępnie określić Twóją znajomość danego słowa lub wyrażenia, możesz zmieniać kierunek tłumaczenia.
 • Test wyboru w listy (kojarzenie słówek) - pozwala wybrać prawidłową odpowiedź (1 z 4), masz również możliwość tłumaczenia w obu kierunkach
 • Kojarzenie ze słuchu - słuchasz niemieckie słówko lub zdanie i określasz swoją znajomość jego rozumienia. Rozwijanie tych umiejętności przygotowuje Cię do rozumienia piosenek i do oglądania filmów w wersji oryginalnej
 • Dyktando (pisanie ze słuchu) - nauka pisania na klawiaturze tego, co usłyszysz. To niezwykle skuteczna metoda, dzięki której szybko opanujesz pisownię, co jest niezbędne zwłaszcza do pracy w biurze, odpisywania na maile itp...
 • Pisanie z klawiatury - najtrudniejszy tryb nauki, ale przygotowujący za to do perfekcji do zdania wszelkich pisemnych egzaminów, sprawdzianów w szkole na szóstkę!
 • Układanka zdań - tryb ułatwiający naukę budowania poprawnych gramatycznie zdań.
 • Memo Game - gra na punkty polegająca na układaniu kart "do pary" - motywuje, relaksuje i bardzo pomaga w ćwiczeniu pamięci, zwłaszcza dla osób starszych (do wybory plansze o róznych formatach wielkości).
 • Tryb "Listen & Repeat" - pozwala na cykliczne odtwarzanie nagrań z lekcji według ustalonych preferencji (częstotliwość, ilośc powtórzeń, kierunek itp). Pomaga w wyćwieczeniu prawidłowego akcentu oraz właściwej intonacji w zdaniach. Możesz odznaczać pozycje, które już znasz i utrwalac tylko te, z którymi masz najwiekszy problem. Włączenie w konfiguracji polskiego lektora pozwala na "bezwzrokowe" utrwalanie materiału z lekcji.

Moduł tworzenia baz własnych

Jeśli masz do nauki listę swoich słówek (np. z lekcji, z kursu) wykorzystaj do tego moduł tworzenia własnych zestawów.

Mając do dyspozycji pełne zasoby słownikowe naszego serwisu szybko utworzysz własne lekcje ze swoimi słówkami i zwrotami i szybko podczepisz je pod cały system powtórek.

Generator fiszek.

Do każdej lekcji z języka niemieckiego możesz stworzyć gotowe do wydruku "fiszki", czyli małe dwustronne kartoniki ze słówkami i transktypcją fonetyczną oraz ich tłumaczeniem po drugiej stronie). Fiszki pozwalają na tradycyjną naukę bez komputera i telefonu.

Fiszki z języka angielskiego możesz również wygenerować do samodzielnie utworzonych zestawów, zawierających własne słówka, zwroty i zdania, jak również do dowolnie wybranych lekcji, powtórek itp.

Inteligenty system powtórek

Skorzystasz z naszego autorskiego algorytmu powtórzania materiału, który przez wielu jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych systemów zapamiętywania.

System nie tylko uwzględnia tzw. "krzywą zapominania" ale również wykorzystuje naturalne predyspozycje do nauki organizmu człowieka w danym dniu.

Dzięki temu uczysz się więcej słówek w krószym czasie i zostają one "na trwałe" zapisane w Twojej pamięci.

Nauka na komputerze, tablecie, smartfonie

Aplikacja dopasowuje się automatycznie do wielkości ekranu, dlatego możesz się uczyć zarówno na komputerze jak i na swoich urządzeniach mobilnych, korzystając z dedykowanych aplikacji na system android lub iOS (iPhone, iPad) - bez limitu urządzeń!

Nauka off-line

Możesz się uczyć nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do internetu. Pobierz wcześniej (np. korzytając z wi-fi) wszystkie lekcje i nagrania, z których będziesz korzystać i ucz się w każdym miejscu, logując się w trybie off-line, oszczędzając swój czas i nie ponosząc dodatkowych kosztów za transfer danych.

Swoje wyniki zsynchronizujesz z serwisem, jak tylko będziesz mieć dostep do sieci.

Premia za ciągłość nauki

Zachowując ciągłość nauki, za każdą kolejnę aktywację aboanentu zapłacisz mniej. Wysokość rabatu za kontynuację jest równa ilości opłaconych wcześniej miesięcy co oznacza, że po 90 miesiącach nauki otrzymujesz 90% zniżki a po 100 miesiącach nauki możesz ubiegać się o wieczysty darmowy dostęp do wersji Premium.
Slownictwo.pl jest jedynym serwisem edukacyjnym w Polsce (a może i na świecie!), który oferuje swoim użytkownikom taką premię!

100% gwarancji satysfakcji

Gwarantujemy 100% skuteczność całego systemu nauki, biorąc całe ryzyko na siebie. Jeśli w ciągu 30 dni stwierdzisz, że serwis nie spełnia Twoich oczekiwań, natychmiast otrzymasz całkowity zwrot pieniędzy.