Nauka słówek i zwrotów z języka angielskiego

Słownik polsko-angielski i angielsko-polski z wymową lektora i transkrypcją fonetyczną


Aby posłuchać wymowy lektora, kliknij na ikonę głosnika

ZOBACZ: Transkrypcja fonetyczna w języku angielskim, czyli jak wymawiać angielskie słówka

Slownictwo.pl to jeden z pierwszych w Polsce serwisów, którego celem jest szybka nauka słówek i zwrotów z języka angielskiego. Od 2005 roku z lekcji na Slownictwo.pl skorzystało ponad 200 tysięcy zadowolponych użytkowników.
Jak wygląda nauka słówek i zwrotów z języka angielskiego na Slownictwo.pl:
 • Kurs podstawowy - słownictwo - kurs z języka angielskiego podzielony na 13 poziomów nauki, zawierający 214 ze lekcji ze słownictwa od poziomu A1 do C2.
 • Kurs podstawowy - zdania - kurs z języka angielskiego podzielony na 11 poziomów nauki, pozwalający na naukę budowy zdań i utrwalający słownictwo poznane wcześniej na poszczególnych poziomach poprzedniego działu.
 • Rozszerzenie kursu - zawierające działy:
  - czasowniki nieregularne (7 lekcji),
  - czasowniki frazowe (11 lekcji),
  - popularne idiomy (24 lekcje),
  - przysłowia angielskie (24 lekcje),
  - cytaty po angielsku (10 lekcji).
 • Rozmówki tematyczne, zawierające ponad 2000 najbardziej popularnych zwrotów z języka angielskiego, z zakresu 70 kategorii tematycznych - niezbędne w zagranicznych podróżach!
 • English Top 1000 - pakiet 1000 najczęściej używanych słów w języku angielskim, pozwalający na zrozumienie angielskiego przekazu w 80%.
 • English Top 2000 - pakiet 2000 najpopularniejszych słów w języku angielskim, ich znajomość zwiększa rozumienie angielskiego przekazu do 90%.
 • English Top Levels A1 - C1 - mega pakiet 228 lekcji, zawierający 5 700 najczęściej używanych słówek z języka angielskiego na poszczególnych poziomach nauczania wg europejskiej skali CEFR (poziomy A1, A2, B1, B2, C1). Słówka te w lekcji zawierają dodatkowo opis części mowy (np. rzaczownik, czasownik, przymitnik, itp...), aby było konkretnie wiadomo, jaką odpwiedź można udzielić
 • False Friends - pakiet lekcji z angielskimi słówkami, które mają podobne brzmienie do języka polskiego, lecz znaczą zupełnie coś innego.
 • Słówka tematyczne z języka angielskiego - wybrane słownictwo posegregowane wg różnych kategorii tematycznych
 • Foto-lekcje obrazkowe z języka angielskiego - zestawy lekcji przeznaczone w szczególności dla młodszych użytkowników, choć nie tylko, ułatwiających kojarzenie i zapamiętywanie słówek.
 • Czasowniki regularne z języka angielskiego - pakiet ponad 650 czasowników z języka angielskiego (27 lekcji) do nauki czasowników od najprostszych (poziom A1) do najtrudniejszych (poziom C1-C2)
 • Zestawy własne użytkowników - ponad 50 tysięcy baz z języka angielskiego udostępnionych przez innych użytkowników serwisu, z możliwością wyszukiwania według hasła lub autora.
 • Memo-Games - pakiet gier relaksujących z języka angielskiego, trenujących pamięć i wspomagających naukę słówek - pozwala na rywalizację z innymi użytkownikami w organizowanych zawodach pamięciowych.
 • Moduł gramatczny - dostęp do testów i quizów z różnych kategorii gramatycznych z języka angielskiego


Pełny dostęp do wszystkich działów lekcji z języka angielskiego możliwy jest w ramach abonamentu. Możesz również otrzymać bezterminowy dostęp tylko do wybranych przez siebie pakietów lekcji.

Każdy material lekcji z języka angielskiego możesz wyświelić na ekranie, sortować, przeszukiwać, drukować na drukarce, przesłuchać nagrania audio

9 efektywnych trybów nauki

w trakcie których zaangazowanych jest jednocześnie wiele zmysłów. Dzięki temu nauka języka angielskiego nie jest nudna i przynosi znacznie szybsze efekty, niż metody tradycyjne. System pozwala w przyjemny sposób opanować nawet najtrudniejsze angielskie słówka i wyrażenia i działa na osoby nawet najbardziej "oporne na angielski".
 • Tryb odpowiedzi "Wiem / Nie wiem" - pozwala wstępnie określić Twóją znajomość danego angielskiego słowa lub wyrażenia, możesz zmieniać kierunek tłumaczenia.
 • Test wyboru w listy (kojarzenie słówek) - pozwala wybrać prawidłową odpowiedź (1 z 4), masz również możliwość tłumaczenia w obu kierunkach
 • Kojarzenie ze słuchu - słuchasz angielskie słówko lub zdanie i określasz swoją znajomość jego rozumienia. Rozwijanie tych umiejętności przygotowuje Cię do rozumienia piosenek i do oglądania filmów w wersji oryginalnej
 • Dyktando (pisanie ze słuchu) - nauka pisania po angielsku na klawiaturze tego, co usłyszysz. To niezwykle skuteczna metoda, dzięki której szybko opanujesz pisownię, co jest niezbędne zwłaszcza do pracy w biurze, odpisywania na maile itp...
 • Pisanie z klawiatury - najtrudniejszy tryb nauki pisnia po angielsku, który do perfekcji przygotuje Cię do zdania wszelkich pisemnych egzaminów, sprawdzianów w szkole na szóstkę!
 • Trener wymowy - sprawdź, jaki jest Twój wskażnik poprawności wymowy i czy jesteś dobrze rozumiany przez innym. Dzięki tej funkcji wyszlifujesz do perfekcji swoją wymowę i akcent, ćwicząc nawet najtrudniejsze wyrażenia i zwroty.
 • Układanka zdań - tryb ułatwiający naukę budowania poprawnych gramatycznie zdań z języka angielskiego.
 • Memo Game - gra języka angielskiego na punkty, polegająca na układaniu kart "do pary" - motywuje, relaksuje i bardzo pomaga w ćwiczeniu pamięci, zwłaszcza dla osób starszych (do wybory plansze o róznych formatach wielkości).
 • Tryb "Listen & Repeat" - pozwala na cykliczne odtwarzanie nagrań z lekcji języka angielskiego według ustalonych preferencji (częstotliwość, ilośc powtórzeń, kierunek itp). Pomaga w wyćwieczeniu prawidłowego akcentu oraz właściwej intonacji w zdaniach. Możesz odznaczać pozycje, które już znasz i utrwalac tylko te, z którymi masz najwiekszy problem. Włączenie w konfiguracji polskiego lektora pozwala na "bezwzrokowe" utrwalanie materiału z lekcji.

Moduł tworzenia baz własnych z języka angielskiegoJeśłi masz do nauki listę swoich angielskeich słówek (np. z lekcji, z kursu) wykorzystaj do tego moduł tworzenia własnych zestawów.

Mając do dyspozycji pełne zasoby słownikowe naszego serwisu szybko utworzysz własne lekcje ze swoimi słówkami i zwrotami z języka angielskiego i szybko podczepisz je pod cały system powtórek.

Generator fiszek z języka angielskiego.

Do każdej lekcji z języka angielskiego możesz stworzyć gotowe do wydruku "fiszki", czyli małe dwustronne kartoniki ze słówkami i transkrypcją fonetyczną oraz ich tłumaczeniem po drugiej stronie). Fiszki pozwalają na tradycyjną naukę bez komputera i telefonu.

Fiszki z języka angielskiego możesz również wygenerować do samodzielnie utworzonych zestawów, zawierających własne słówka, zwroty i zdania, jak również do dowolnie wybranych lekcji, powtórek itp.

Inteligenty system powtórek

Skorzystasz z naszego autorskiego algorytmu powtórzania materiału, który przez wielu jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych systemów zapamiętywania słówek z angielskiego.

System nie tylko uwzględnia tzw. "krzywą zapominania" ale również wykorzystuje Twoje naturalne predyspozycje do nauki.

Dzięki temu uczysz się więcej angielskich słówek w krótszym czasie i zostają one "na trwałe" zapisane w Twojej pamięci.

Nauka na komputerze, tablecie, smartfonie

Aplikacja do nauki angielskiego dopasowuje się automatycznie do wielkości ekranu, dlatego możesz się uczyć zarówno na komputerze jak i na swoich urządzeniach mobilnych.

Skorzystaj z najlepiej ocenianej aplikacji mobilnej do nauki języka angielskiego na telefonz system android lub huawei.

Nauka angielskiego off-line

Możesz się uczyć nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do internetu. Pobierz wcześniej (np. korzytając z wi-fi) wszystkie lekcje i nagrania z języka angielskiego, z których będziesz korzystać i ucz się w każdym miejscu, logując się w trybie off-line, oszczędzając swój czas i nie ponosząc dodatkowych kosztów za transfer danych.

Swoje wyniki zsynchronizujesz z serwisem, jak tylko będziesz mieć dostep do sieci.

Premia za ciągłość nauki angielskiego

Zachowując ciągłość nauki, za każdą kolejnę aktywację aboanentu zapłacisz mniej. Wysokość rabatu za kontynuację jest równa ilości opłaconych wcześniej miesięcy co oznacza, że po 90 miesiącach nauki otrzymujesz 90% zniżki a po 100 miesiącach nauki możesz ubiegać się o wieczysty darmowy dostęp do wersji Premium.
Slownictwo.pl jest jedynym serwisem edukacyjnym w Polsce (a może i na świecie!), który przy nauce angielskiego oferuje swoim użytkownikom taką premię!

100% gwarancji satysfakcji

Gwarantujemy 100% skuteczność całego systemu nauki, biorąc całe ryzyko na siebie. Jeśli w ciągu 30 dni stwierdzisz, że serwis nie spełnia Twoich oczekiwań w nauce języka angielskiego, natychmiast otrzymasz całkowity zwrot pieniędzy.