Aplikacja mobilna do nauki języka angielskiegoCo powinna zawierać najlepsza aplikacja mobilna do nauki języka angielskiego?Dużo słówek i zwrotów z języka angielskiego

Odpowiednio wybrany materiał z najważniejszym słownictwem na początek to podstawa. Kurs nauki słówek powinien być podzielony na poszczególne poziomy trudności oa A1 do C2. Ważne, aby poznane słówka mozna było też przećwiczyć w różnych kontekstach zdania.

Różnorodne formy ćwiczeń/testów

Aby nauka nie była nudna trzeba miec możliwość wykonywania wielu różnych rodzajów ćwiczeń. Ćwiczenia w postaci tłumaczenia (wybór z listy lub pisownia), dyktanie, rozumienie ze słuchu, kojarzenia, trening wymowy, kojarzenie, budowanie zdań z rozsypanki słów. Wszystko to sprawia, że nauka czasem wciąga bardziej niż dobra gra komputerowa.

Nagranie wymowa lektora i transkrypcja fonetyczne

Podczas nauki słówek i zwrótów w aplikacji mobilnej konieczna jest możliwość odsłuchania prawidłowej wymowa lektora. Dobrze, jeśli dodatkowo wyświetlany jest zapis fonetyczny, czyli tzw. transkrypcja, zwłaszcza dla osób początkujących, które często mają problemy z odczytem słówek np. ze słownika.

Trener wymowy ze wskażnikiem poprawności

Dobry trener wymowy to podstawa - nauka jęsyka angielskiego nie będzie skuteczna bez możliwości sprawdzenia, czy Twoja wymowa jest poprawna i czy bedziesz dobrze rozumiany przez innych. Dobrze jest badać na bieżąco wskażnik poprawności swojej wymowy i po przez wielokrotne ćwiczenia powiększać do możliwie najwyższego poziomu.

Testy gramatyczne

Możliwość przećwiczenia różnych konstrukcji gramatycznych poprzez wykonanie testów jest niezbędna do zaliczenia egzaminów w szkole i na studiach.

Dobry algorytm powtórek

Efektywność nauki w aplikacji mobilnej wiele zależy od zastosowanego algorytmu powtórek. Nowy materiał trzeba powtarzać wielokrotnie w odpowiednich odstępach czasu, dokładnie wtedy, kiedy nasz umysł mógłby je zapomnieć. Często uwzględniane są tu najnowsze badania nad pracą ludzkiego mózgu oparte o txw. krzywej zapominania. Algorutm powinien dopasować się do Ciebie. Powinien ustalać liczbę i częstość powtórek na podstawie szczegółowej analizy dotychczasowych wyników. Wtedy efekty w nauce są naprawdę imponujace.

Motywacja do nauki

System koniecznie musi motywować ucznia do pracy. Aby zapewnić systematyczność nauki niezbędne jest ciągłe przypominanie mu o koniecznych powtórkach i informowanie o postępach. W tym celu uczeń powinien również otrzymywać lekcje na swoją skrzynkę e-mail lub powiadomienie o lekcji na telefon. Nie można też zapominać o innych sposobach motywacji, jakimi mogą być np. rankingi najlepszych uczestników kursu oraz możliwość zapraszania znajomych do rywalizacji poprzez social media (Facebook).

Gry i zabawy językowe

Mile widziane są też wszelkiego rodzaju łamigłówki oraz gry językowe (np. tzw memory games) oraz możłiwość konkurowania w zawodach z innymi użytkownikami aplikacji. Wszystko to sprawia, że nauka czasem wciąga bardziej, niż dobra gra komputerowa.

Tworzenia własnych baz do nauki

W serwisie nie powinno również zabraknąć możliwości tworzenia własnych zestawów do nauki. Chodzi o to, aby dowolnie wybrane przez siebie słówa i zwroty, z którymi mamy problem dołączyć do głównego systemu powtórek.

Możliwośc pracy online i offline

Aplikacja powinna mieć również możliwość pracy offline, gdy nie masz dostępu do sieci. Pobrane wcześniej lekcje i nagrania powinny być przechowywane w pamieci telefonu, aby nie było potrzeby łączyć się non stop z internetem. To często bardzo spowalnia pracę aplikacji przy słabym połączeniu a czasem może całkowinie uniemożliwić naukę. Wyniki powinny zostać zsynchronizowane z serwisem natychmiast po uzyskaniu połączenia online.

Angielski Słownictwo ePanel to najlepsza aplikacja mobilna do nauki słówek i zwrótw z języka angielskiego, spełniająca wszystkie powyższe wymaganiaZobacz jak wygląda nauka języka angielskiego za pomocą lubianej i najlepiej ocenianej przez użytkowników aplikacji mobilnej na telefony z systemem android:

Nauka słówek w trybie 1
Nauka słówek w trybie 2
Nauka słówek w trybie 3
Nauka słówek w trybie 4
Nauka słówek w trybie 5
Nauka słówek w trybie 6
Nauka słówek w trybie 7
Nauka słówek w trybie 8
Nauka słówek w trybie 9
Nauka słówek w trybie 10
Nauka słówek w trybie 11
Nauka słówek w trybie 12
Zciągnij na swój telefon dedykowaną aplikację mobilną (system android, Huawey):

Utwórz własne konto, aby otrzymać dostęp do wielu tysięcy darmowych zestawów lekcji z różnych kategorii tematycznych we wszystkich możliwych trybach nauki