Darmowa aplikacja mobilna do nauki języka angielskiego


Co powinna zawierać dobra aplikacja mobilna do nauki słówek i zwrotów z języka angielskiego?


Dużo słówek i zwrotów z języka angielskiego

Odpowiednio wybrany materiał z najważniejszym słownictwem na początek to podstawa. Kurs nauki słówek powinien być podzielony na poszczególne poziomy trudności oa A1 do C2. Ważne, aby poznane słówka mozna było też przećwiczyć w różnych kontekstach zdania.

Różnorodne formy ćwiczeń/testów

Aby nauka nie była nudna trzeba miec możliwość wykonywania wielu różnych rodzajów ćwiczeń. Ćwiczenia w postaci tłumaczenia (wybór z listy lub pisownia), dyktanie, rozumienie ze słuchu, kojarzenia, trening wymowy, kojarzenie, budowanie zdań z rozsypanki słów. Wszystko to sprawia, że nauka czasem wciąga bardziej niż dobra gra komputerowa.

Nagranie wymowa lektora i transkrypcja fonetyczne

Podczas nauki słówek i zwrótów w aplikacji mobilnej konieczna jest możliwość odsłuchania prawidłowej wymowa lektora. Dobrze, jeśli dodatkowo wyświetlany jest zapis fonetyczny, czyli tzw. transkrypcja, zwłaszcza dla osób początkujących, które często mają problemy z odczytem słówek np. ze słownika.

Trener wymowy ze wskażnikiem poprawności

Dobry trener wymowy to podstawa - nauka jęsyka angielskiego nie będzie skuteczna bez możliwości sprawdzenia, czy Twoja wymowa jest poprawna i czy bedziesz dobrze rozumiany przez innych. Dobrze jest badać na bieżąco wskażnik poprawności swojej wymowy i po przez wielokrotne ćwiczenia powiększać do możliwie najwyższego poziomu.

Testy gramatyczne

Możliwość przećwiczenia różnych konstrukcji gramatycznych poprzez wykonanie testów jest niezbędna do zaliczenia egzaminów w szkole i na studiach.

Dobry algorytm powtórek

Efektywność nauki w aplikacji mobilnej wiele zależy od zastosowanego algorytmu powtórek. Nowy materiał trzeba powtarzać wielokrotnie w odpowiednich odstępach czasu, dokładnie wtedy, kiedy nasz umysł mógłby je zapomnieć. Często uwzględniane są tu najnowsze badania nad pracą ludzkiego mózgu oparte o txw. krzywej zapominania. Algorutm powinien dopasować się do Ciebie. Powinien ustalać liczbę i częstość powtórek na podstawie szczegółowej analizy dotychczasowych wyników. Wtedy efekty w nauce są naprawdę imponujace.

Motywacja do nauki

System koniecznie musi motywować ucznia do pracy. Aby zapewnić systematyczność nauki niezbędne jest ciągłe przypominanie mu o koniecznych powtórkach i informowanie o postępach. W tym celu uczeń powinien również otrzymywać lekcje na swoją skrzynkę e-mail lub powiadomienie o lekcji na telefon. Nie można też zapominać o innych sposobach motywacji, jakimi mogą być np. rankingi najlepszych uczestników kursu oraz możliwość zapraszania znajomych do rywalizacji poprzez social media (Facebook).

Grywalizacja

Bardzo ważne są odpowiednie elementy tzw. grywalizacji, które pozwalają użytkownikom konkurować między sobą. Zdobywanie pubktów za nauczone słówka, osiągnięcia dziennych założonych celów punktowych i czasowych, awansowanie w rankingach użytkowników - wszystko to powoduje, że nauka języka czasem wciąga bardziej, niż dobra gra komputerowa.

Tworzenia własnych baz do nauki

W serwisie nie powinno również zabraknąć możliwości tworzenia własnych zestawów do nauki. Chodzi o to, aby dowolnie wybrane przez siebie słówa i zwroty, z którymi mamy problem dołączyć do głównego systemu powtórek.

Możliwość pracy online i offline

Aplikacja powinna mieć również możliwość pracy offline, gdy nie masz dostępu do sieci. Pobrane wcześniej lekcje i nagrania powinny być przechowywane w pamieci telefonu, aby nie było potrzeby łączyć się non stop z internetem. To często bardzo spowalnia pracę aplikacji przy słabym połączeniu a czasem może całkowinie uniemożliwić naukę. Wyniki powinny zostać zsynchronizowane z serwisem natychmiast po uzyskaniu połączenia online.

Możliwość nauki za darmo

Aplikacja powinna pozwalać uczyć się również za darmo. Zdobywaj punkty i monety za naukę słówek i wymieniaj je na "życia", które z kolei pozwolą Ci uruchamiac lekcje za darmo. To bardzo przydatna opcja dla osób, które nie stać na opłacanie abonamentu.

Wysokie opinie w sklepie Google Play

Jedną z najlepszych miar skuteczności aplikacji sa jej opinie na platformie Google Play. Zobacz co myślą o aplikacji użytkownicy, którzy korzystają z niej na co dzień.

Jaka jest najlepsza aplikacja mobilna do nauki języka angielskiego?


Angielski Słownictwo ePanel to najlepsza, darmowa aplikacja mobilna do nauki słówek i zwrotów z języka angielskiego, spełniająca wszystkie powyższe wymagania

Zobacz jak wygląda nauka języka angielskiego za pomocą lubianej i najlepiej ocenianej przez użytkowników aplikacji mobilnej na telefony z systemem android:

Nauka słówek w trybie 1
Nauka słówek w trybie 2
Nauka słówek w trybie 3
Nauka słówek w trybie 4
Nauka słówek w trybie 5
Nauka słówek w trybie 6
Nauka słówek w trybie 7
Nauka słówek w trybie 8
Nauka słówek w trybie 9
Nauka słówek w trybie 10
Nauka słówek w trybie 11
Nauka słówek w trybie 12
Zciągnij na swój telefon dedykowaną aplikację mobilną (system android, Huawey):