Szybka nauka angielskiego online

W ostatnich latach możemy zauważyć ogromne zainteresowaniem szybką nauką języka angielskiego online. I nie ma się co dziwić. Żyjemy w czasach, w których trudno jest znaleźć dobrą pracę bez dobrej znajomości choćby jednego języka obcego. Angielski stał się językiem biznesu. Wielu młodych ludzi decyduje się ponadto na pracę za granicą, gdzie znajomość angielskiego jest podstawą komunikacji. Gwałtownie powstające szkoły językowe prześcigają się w swoich ofertach, prezentując coraz to nowsze metody nauczania.

Niestety stacjonarny kurs nauki języka angielskiego ciągle pozostają na wysokim poziomie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiele osób zaczyna uczyć się samemu. Tu jednak zapał do nauki stygnie zwykle po miesiącu. Brakuje samozaparcia, motywacji i odpowiedniego podejścia do tematu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób poszukuje lekarstwa w internecie.

Dlaczego nauka angielskiego online?

"Szybka nauka angielskiego online" to bardzo częste hasło podawane przez internautów w wyszukiwarkach. Dlaczego tyle osób decyduje się na naukę przez internet? Odpowiedź jest oczywista:
  • - Uczymy się w dogodnym dla siebie czasie
  • - Nauka dostępna przez 7 dni w tygodniu przez 24 h na dobę
  • - Możemy uczyć się w każdym miejscu z dostępem do internetu w domu, w szkole, w pracy
  • - Możemy również wykonywać lekcje bez dostępu do internetu (offline) pobierając wczęsniej cały materiał do nauki na telefon/smartfona
  • - Nauka jest znacznie tańsza a czasem za darmo (np. w zamian za ogladanie reklam lub polecanie nauki innym)

Co powinien zawierać dobry serwis oferujący szybką naukę angielskiego?

Duża baza słówek i zwrotów z języka angielskiego

Duża baza słownictwa oraz możliwość jesgo wykorzystania wnajczęściej używanych zwrotach i wyrażenia to podstawa. Kurs szybkiej nauki słówek powinien być podzielony na poszczególne poziomy trudności, począwszy od lekcji z najbardziej popularnym słownictwem a skończywszy na bardziej zaawansowanych wyrażeniach.

Nagranie wymowa lektora + zapis fonetyczny

Podczas nauki konieczna jest możliwość odsłuchania prawidłowej wymowa lektora. Dobrze, jeśli dodatkowo wyświetlany jest zapis fonetyczny, czyli tzw. transkrypcja. To bardzo przydatna opcja dla osób początkujących, które często mają problemy z odczytem słówek np. ze słownika.

Dobry algorytm powtórek

Efektywność nauki w danym serwisie w dużej mierze zależy od zastosowanego algorytmu powtórek. Oczywistym faktem jest, że do trwałego zapamiętania nowego wyrażenia konieczne jest jego kilkakrotne powtarzanie w odpowiednich odstępach czasu. W celu optymalizacji systemu zapamiętywania w algorytmach często uwzględniane są najnowsze badania nad pracą ludzkiego mózgu oparte o txw. krzywej zapominania. Dobry algorytm pozwala na "dopasowanie" się do danego ucznia. Sam ustala liczbę i częstość powtórek na podstawie szczegółowej analizy dotychczasowych wyników. Tak osobiste podejście do osoby uczącej się sprawia, że jej efekty w nauce są naprawdę fascynujące.

Motywacja do nauki

System koniecznie musi motywować ucznia do pracy. Aby zapewnić systematyczność nauki niezbędne jest ciągłe przypominanie mu o koniecznych powtórkach i informowanie o postępach. W tym celu uczeń powinien również otrzymywać lekcje na swoją skrzynkę e-mail lub powiadomienie o lekcji na telefon. Nie można też zapominać o innych sposobach motywacji, jakimi mogą być np. rankingi najlepszych uczestników kursu oraz możliwość zapraszania znajomych do rywalizacji poprzez social media (Facebook).

Różnorodne formy ćwiczeń, gry i zabawy

Nauka w serwisie nie może oczywiście sprowadzać się tylko do jednego rodzaju ćwiczeń. Każdy uczeń powinien mieć możliwość wyboru spośród wielu dostępnych form nauki. Niezbędne jest tłumaczenie wyrażeń w obu kierunkach, nauka wymowy, dyktanda utrwalające do perfekcji angielską pisownię oraz ćwiczenia ze słuchu. Mile widziane są też wszelkiego rodzaju ćwiczenia kojarzeniowe, łamigłówki oraz gry językowe (np. tzw memory games). Wszystko to sprawia, że nauka czasem wciąga bardziej, niż dobra gra komputerowa.

Trener wymowy ze wskażnikiem poprawności

Dobry trener wymowy to podstawa - nauka jęsyka angielskiego nie będzie skuteczna bez możliwości sprawdzenia, czy Twoja wymowa jest poprawna i czy bedziesz dobrze rozumiany przez innych. Dobrze jest badać na bieżąco wskażnik poprawności swojej wymowy i po przez wielokrotne ćwiczenia powiększać do możliwie najwyższego poziomu.

Tworzenia własnych baz do nauki

W serwisie nie powinno również zabraknąć możliwości tworzenia własnych zestawów do nauki. Chodzi o to, aby dowolnie wybrane przez siebie słówa i zwroty, z którymi mamy problem dołączyć do głównego systemu powtórek.

Fiszki nadal sa skuteczne

Nadal przydają się funkcje drukowania słówek z każdej lekcji, czyli tzw. fiszki (małe karteczki, na których z jednej strony widnieje słówko angielskie a po drugiej stronie jego polski odpowiednik). Ta metoda nauki jest znana od dawna i również przynosi dobre efekty, a jej główną zaletą jest to, że można z niej korzystać bez komputera. Ostatnio dużą popularnością cieszą się tez mobilne fiszki na telefon.

Odpowiedni interface do nauki

Na koniec jeszcze jedna rzecz wpływająca na efektywność nauki, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jest to kolorystyka serwisu i jego tzw. interface. Istnieje w sieci wiele "kolorowych" serwisów, które niepotrzebnie podczas nauki rozpraszają uwagę ucznia. Dobrze dobrana kolorystyka powinna sprzyjać skupieniu się na wykonywanym ćwiczeniu. Do tego celu najlepiej nadają się kolory o odpowiednich odcieniach szarości. Drugi z kolorów, który doskonale pobudza nasz umysł do nauki to kolor granatowy.

Myślę, że te informacje chociaż częściowo pomogą podjąć odpowiednią decyzję osobom, które szukają informacji jak rozpocząć naukę języka angielskeigo online.

Serwisem, który dobrze spełnia wszystkie powyższe wymagania jest oczywiście nasz ePanel do nauki oraz powiązana z nim aplikacja mobilna Słownictwo Angielski ePanel na system android.

Zciągnij na swój telefon dedykowaną aplikację mobilną: